Tabela; Yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtmak, çalışmaları gibi amaçlar için genellikle dış mekan ( bina, yol, açık alan vs. ) ve kapalı alanlarda, belli kalıplar halinde monte edilerek kurulan platformlara tabela denir. Tanımdan da anlaşılacağı gibi tabela, kurumların ister ticari, olsun ister kamu hizmeti amaçlı olsun insanların dikkatini çekmek ve belli bilgileri onlara empoze etmek amacıyla kuruludur özellikle dış mekanda çok zengin kullanım alanları olmasından ve herkesin görebilmesinden dolayı geniş bir yelpazeye sahiptir.

Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekana göre istenilen boyutlarla, renklerde ve biçimde olabilir. Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir sektör haline gelmiştir. Bugün tabelasız herhangi bir firma binası görülemeyeceği gibi çeşitli alanlarda kullanılan totem, reklam panosu tarzı tabela alternatifleri ile bulundukları alanların dışında da daha özgür reklam yapabilmektedirler.
Bu bakımdan tabela günümüzde reklam sektörü için önemli bir yerdedir.

Tabela avantajları ?

 • En güzel reklam yöntemidir.
 • Maliyeti diğer reklam materyallerine oldukça ucuzdur.
 • Çeşide göre şık bir görünüme sahip olabilirler
 • Maliyeti çeşitlerine göre değişebilir azda olsa, fazla olsa da müşteriyi  çeker
 • Firmanızın prestijini arttırır
 • Birinci sınıf malzemelerden üretilirler
 • Kullanımı ve bakımı kolaydır
 • Uzun ömürlüdür
 • Marka ve logolarınızı güçlendirir
 • Taşınabilir şekildedir
 • ışıklı ve ışıksız seçenekleri vardır.
 • Pleksi, alüminyum, paslanmaz, vinil gibi değişik malzeme çeşitleri bulunur
 • Dış mekan gereksinimlerinize uygun çok çeşitli seçeneklere sahiptir

İstanbul reklam, tabelacı

Özge reklam olarak başta istanbul olmak üzere yurt içinde 200+ Kamu ve Özel Müşteriye 250+ tabela üretimi ve fason üretimi yaptık..
Yaptığımız işlerde bahane değil, çözüm üreten bir reklam atölyesi olma yolunda hızla ilerliyoruz..
Bu sebeple sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışıyor, logo ve markalarınız ile istenilen nitelikte uygun ve kaliteli tabela imalatı yapmaya 21 yıldır devam ediyoruz.. Hizmetlerimizden faydalanmak için bizleri İLETİŞİM kanalıyla arayabilir veya E-mailTeklif formu gibi kanallarlada ulaşım sağlayabilirsiniz..

Tabela çeşitleri

Işıklı Tabela

Yapımında adından da anlaşılabileceği gibi, birçok farklı aydınlatma malzemeleri kullanılan bir reklam yöntemidir. Işıklı tabela ürünleri içerisine neon, led, floresan gibi aydınlatma ekipmanları tercih edilir. Bu yöntem, şirket tanıtımının gece karanlığında görünebilmesini sağlayan tanıtım görselleridir. İçerisine konulan ışıkla, ön kısmında yer alan reklam yazıları her alandan kolayca farkedilebilir

Işıksız Tabela

Şirketlerin sıklıkla tercih ettikleri reklam ve tanıtım şeklidir. Küçük ya da büyük ölçekli bütün işletmelerin kullandığı standart görseldir. Işıklı tabelayla kıyaslandığında en büyük fark aydınlatma düzeneğinin bulunmayışıdır. Kasa derinliği bulunmamakta ve isteğe göre tasarlanabilir. Işıksız reklam tabelaları gün ışığında kolaylıkla seçilebildiği gibi, karanlıkta belirgin olarak görülemezler.

Kayan Yazı Tabela

Sabit yazılı tabelanın led ile işlenerek daha etkin hale getirilmiş halidir. Eski yöntemlerle ışıklı tabelalar bir kutu içerisine floresan lambalar yerleştirilip yazı zemininin aydınlatılması ile yapılmaktadır.Hitap kitlesi müşterileriniz ancak tabela güzergahına bakarlarsa dikkat çekebilir ve müşteri tabelanızı okur. Oysa Led tabelanın ışık seviyesi oldukça yüksek tasarlanabilir ve sabit yandığı anda bile oldukça dikkat çekicidir. Bunun yanı sıra yanıp sönen,hareket eden ışıkların dikkat çekiciliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış bir gerçektir. Bu gerçeği arkasına alan LED Tabela çok çeşitli şekillerde tasarlanabilen animasyonlarla çok daha etkili bir halde tabelanızı ışıklandırabiliyor.

Vinil germe tabela

Dijital baskı yöntemi ile basılan vinilin (branda’nın), profil şaseye dört bir yandan gerilerek, daha önceden hazırlanmış olan ve içerisinde aydınlatma düzeneği bulunan alüminyum kasa üzerine kapatılmasıyla elde edilen bir tür tabela çeşididir.

Alüminyum Tabela

Tabela çeşitleri içerisinde Görsellik, dayanıklılık ve kalite bakımından en çok tercih edilen uzun ömürlü tabela modellerinden biridir. Alüminyum Tabelada diğer tabela çeşitleri gibi ışıklı ve ışıksız olmak üzere iki şekilde de yapılabilen tabela modelidir. Işıklı Alüminyum tabela, Zemin Dekupe Edilerek ( zemin oyularak ) Arkadan düz Pleksiglas yapıştırma veya Kabartma Pleksiglas Kutu Harf, Krom Kutu Harf uygulama yapılır. Işıksız Alüminyum tabela ise Alüminyum zemin üzerine Folyo kesim harf, Dekota kesim harf ve Pleksiglas düz kesim veya Pleksiglas kutu harf, Krom Krom Kutu Harf, Alüminyum Kutu Harf uygulanmaktadır.

Ayaklı Tabela

Şehirler arası yol kenarlarındaki dinlenme tesislerinde, petrol istasyonlarında, kafe, restoran, market vs. gibi hizmet sektörlerinde kapı önlerinde veya girişte tercih edilen uzun ve ince ebatlı görsel ürün sergileme tabelasıdır.
Tekerlekli ve fişli olması ve kolaylıkla taşınabilir bir tabela olması sebebiyle esnaflar tarafından sıkça tercih edilen ürünler arasındadır..
Işıklı, ışıksız, vinil, totem, dekupe oyma, pleksi gibi birden fazla ürün yelpazesi ile kullanılabilir..
Ayaklı tabelalar uzmanlar tarafından sağlam bir malzeme üzerine  iyi monte edilmiş bir şekilde montajı yapılmalıdır.
Aksi taktirde rüzgar, fırtına gibi durumlarda savrulduğu taktirde insanlara ve diğer araçlara zarar verebilir.

Pleksi Kutu harf Tabela

Tabela çeşitleri arasında fiyatının uygun olması sebebi ile en çok kullanılan tabela modelidir. Pleksiglas Tabela , Işıklı ve Işıksız olarak iki şekilde de kullanılabilir. Pleksiglas malzeme üzerine dijital baskı veya folyo kesim yazı olarak kullanılabilir.

Dekupe oyma Tabela

Dekupe oyma gerekli ortam sağlandığında cnc makine ile düzgün, ölçüsünde, tekniğine uygun olarak istenilen standartlarda kesim yapıp kompozite ışıkları yerleştirip direk malzemeyi harf kesip arkasına pleksi koyuyor montaja gönderiyoruz..

Paslanmaz harf Tabela

Dayanıklık bakımından ve görsellik bakımından albenisi olan en iyi tabela çeşitidir.
2 çeşittir: krom paslanmaz , gold paslanmaz.
Paslanmaz harflerin ön yüzeylerinde 304 kalite 1mm paslanmaz sac, yan yüzeylerinde 0.60mm veya 0.70mm paslanmaz sac kullanılmaktadır. Harflerin ön yüzey kesimlerini lazerle, yan yüzey şeritlerini giyotin makaslarla kesiyoruz. İstenilen yazı karakterinde kestiğimiz paslanmaz harflerin, yan bantlarını elle şekillendirdikten sonra lehim kaynağı kullanarak, ön yüzeyleri ile birleştiriyoruz.
Daha sonra polisaj ile ön yüzeyi temizleyerek montajı ile birlikte müşterilere tertemiz  teslim ediyoruz

Totem tabela

Yol kenarlarına, alışveriş merkezleri önlerine, devlet kurumlarını gösteren yerlere, fabrika önlerine, dükkan kenarlarına konulan uzaklığa göre boyutları ayarlanabilen bir ayaklı reklam çeşididir. Totem tabelalar tek – çift bacaklı, ışıklı, ışıksız, kompozit alüminyum, çelik saç profil ve vinil germe olarak  yapılır.

Gravür Tabela

Işıklı Tabela Çeşitleri arasındadır. Gravür Tabela dış mekanlarda görselliği artırmak amacı ile uygulanabilir. Işıklı Gravür Tabela hem dış hem iç mekanlarda, ofis içinde, bina girişlerinde kullanılabilir. Gravür tabela Şeffaf Pleksiglas malzemenin Bilgisayarlı CNC tezgahlarda yazı ve logoların kenarının kazınarak üsten Alüminyum kasa içerisine LED Yerleştirmek suretiyle aydınlatma işlemi gerçekleştirilen bir tabela modelidir. Son yıllarda çokça tercih edilen Işıklı Tabela modeli olmuştur. Duvara direk monte edilebildiği gibi üstten askılı olarak da montajı gerçekleştirilebilmektedir.

Branda Afiş Tabela

Firmaların promosyon ve tanıtımlarında, Emlak satım kiralama işlerinde, kampanya tanıtımlarında kullanılır. Vinil üzerine Dijital baskı Vinil Afiş veya Branda üzerine folyo kesim yazı Branda Afiş olarak kullanılır. Branda Afiş bez üzerine yazılan afiş çalışmasına göre hem daha kaliteli bir görünüme hemde uzun süre dayanma özelliğine sahip olan Afiş şeklidir. Bu nedenle de teknolojinin yardımıyla bilgisayarlı ortamda dijital baskı yöntemi ile üretimi yapılarak beğeninize ve kullanımınıza sunulmaktadır.

Yönlendirme Tabela

Bilgilendirme amaçlı, Tanıtım amaçlı kullanılabilir, İnşaat tabelası, Yön Tabelası, Büro Tabelası, Ofis tabelası, Apartman tabelası, Şantiye tabelası olarak kullanılabilir.

Uyarı ikaz Tabela

Bilgilendirme amaçlı, Uyarı amaçlı, İkaz amaçlı kullanılabilir, İnşaat tabelası, Yön Tabelası, Büro Tabelası, Ofis tabelası, Apartman tabelası, Şantiye tabelası olarak kullanılabilir.

Cam  Yazıları

Tabela sektöründe en çok talep gören reklam modelidir. Cam Yazıları firma tanıtımlarında, promosyon tanıtımlarında, firmaların vitrinlerinde tanıtım yapma ve kampanyalar hakkında bilgi vermek amacı ile kullanılır. Folyo kesim yazı ve Dijital baskı yazı ve resim olarak uygulanır. Cam Yazıları bir firmaya baktığımızda ilk görebileceğimiz reklam ürünüdür bu nedenle firmaların tanıtımı bilgilendirmeleri için çok önemi vardır.

Araç Yazıları

Araba Yazıları firma tanıtımlarında, promosyon tanıtımlarında, firmaların kurumsal araçlarında tanıtım yapma amacı ile kullanılır. Folyo kesim yazı ve Dijital baskı resim olarak uygulanır. Araç Yazıları arasında araba giydirme yani Aplikasyon da vardır.

Tabela fiyatları nedir ?

Firmanızın yapısına uygun tabela yaptırmak istiyorsanız, fiyatlarımız tercih edeceğiniz tabela modeline ve özelliklerine göre metrekare ve malzeme bazında değişmekte

Özge reklam tarafından uygun fiyata, kaliteli çözüm şeklinde sunulmaktadır…
Hizmetlerimizden faydalanmadan önce bilgi ve fiyat almak istiyorsanız ALO 7/24 TABELA hattımızı arayabilir veya, 7/24 WHATSAPP TABELA hattımıza mesaj atabilirsiniz..

Tabela neden bu kadar önemli ?

Özge Reklam olarak Tabelanın çok önemli olduğunu belirtmek istiyoruz.. Niyemi ?  Çünkü tabelanız sizin için 7 gün 24 saat, haftada 7 gün, yılda 52 hafta firmanız açıkken de kapalıyken de görünür, markanızı güçlendirir ve çoğu müşterinin yaşayabileceği ilk kişisel izlenimi belirler. Aynı zamanda fark edilebilir dürtü iç güdüsü ile müşterileri de siz olmasanız bile ileri ki süreçte çekebilir, sadece standart müşterilerin sizi bulmasına yardımcı olmaz.

Tabelalarımızın Garantisi Var mı ?

Özge Reklam tabela ürünlerine 12 ay garanti süresi taahhüt eder.

Özge reklam kimdir ?

Özge reklam sektörde 21 yılını geride bırakan, çeşitli firmalarda deneyim kazanmış Murat Atmaca tarafından; 2014 yılında kurulmuş olup istanbul ve Kocaeli bölgelerinde Işıklı / Işıksız Tabela, Pleksi harf, Kutu Harf, Paslanmaz harf, Alüminyum tabela, Totem tabela, Vinil(Branda) tabela, Ayaklı tabela, Dekupe oyma tabela, LED tabela, Dijital baskı, Cnc Kesim, Folyo Kesim, Lazer Kesim, Stand çalışmaları ve Fason üretim gibi konularda işine ve müşterisine değer veren bir ekiple hizmet sunan, yaptığı işlerde bahane değil, çözüm üreten bir reklam atölyesidir..

Sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışıyor, logo ve markalarınız ile istenilen nitelikte uygun ve kaliteli tabela imalatı yapıyoruz.
Bunun içinde daima disiplinli ve programlı çalışan bir ekibe sahibiz..
Hizmetlerimizden faydalanmak için bizleri İLETİŞİM kanalıyla arayabilir veya E-mailTeklif formu gibi kanallarlada ulaşım sağlayabilirsiniz..

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz..